מוזיאונים ברומא

מוזיאונים ברומא

מרחוב לרחוב ברומא מתחוורת העובדה שהיא מוזיאון פתוח תחת כיפת השמים. כל אבן מסתירה סיפור, בכל גשר התהלכה אישיות, סרטים הוסרטו על אדמותיה, קורבנות, גלדיאטורים, קיסרים, קדושים מעונים ומה לא! כשמגיעים לרומא מבחינים מיד בכאוטיות שבה, בהישרדותיות שלה, לכן הרבה פעמים מטיילים ברומא מוצאים נחמה אפילו ללא ידיעה בסיורים, במקומיים שמראים להם את הדרך ובמקומות הסגורים והמסודרים שמכניסים קצת הגיון ופרופורציות. ובכל זאת רומא כעיר תרבותית מקיימת שגרה רוויית תערוכות, אופרה, שיחזורים, ועדות מיוחדות לשימור מונומנטים, דיונים מעמיקים על בזיזה או זלזול במונומנטים והסטטוס קוו מצליח למצוא איזון על אף המשבר הכלכלי הגדול, ההתנהלות המושחתת וחילוקי הדיעות הפוליטיים. מוזיאונים ברומא הם אוצר לעולם האומנות ובהם יצירות מהחשובות בעולם. חוקרי אומנות, אמנים, היסטוריונים ממשיכים לגלות ממצאים כאלו ואחרים רק מהסתכלות. לאחרונה הסתיים פרויקט צילום בקפלה הסיסטינית שנמשך 5 שנים והוא חושף צדדים חדשים שמעולם לא הבחינו בם קודם. אם אתם חובבי אומנות, אם מעניינת אתכם ההיסטוריה או אם בא לכם לבחון את זה, רומא המקום הנכון.

מוזיאוני הוותיקן-

נתחיל באם כל המוזיאונים שהוא למעשה לא נחשב למוזיאון אלא למוזיאונים, והוא גם לא בשטחה של רומא אלא בשטחה של המדינה הקטנה שבתוך רומא, מדינת הוותיקן. עליה תוכלו לקרוא כאן. אנחנו מציעים את אחד מסיורי הדגל שלנו בתוך פניני המוזיאונים, סיור שיתן לכם בדיוק מה שצריך לדעת, בגובה העיניים, אחד מהסיורים המבוקשים ביותר אותו מדריך נתי כבר לא מעט שנים, והוא יודע לשלב בתוכו תכנים הקשורים גם ליהדות, ובעיקר לנצרות שהרי מהות הותיקן קשורה לנצרות.

כאן תוכלו להרשם לסיור:  סיור במוזיאוני הוותיקן

אתם יכולים להגיע גם עצמאית למוזיאונים, היום מאוד קשה למצוא כרטיסים באתר הרשמי של המוזיאונים,  אחרי השתלטות די אלימה של בוטים, שרוכשים את כל הכרטיסים במהירות ומוכרים אותם במחירים כפולים ומכופלים. אופציה טובה לרכישת כרטיס תמצאו כאן.

שימו לב, למוזיאוני הוותיקן חובה להגיע עם תעודה מזהה, לא ניתן להעביר את השעה הנקובה או התאריך, לכן חישבו היטב ותכננו למתי אתם מעדיפים את ההגעה. איחורים יתקבלו עד כרבע שעה מהשעה שבחרתם ולעיתים יאפשרו גם חצי שעה. בסיור שאנחנו עורכים אנחנו דואגים לכרטיסים עבורכם, הם כלולים במחיר הסיור. לכרטיס הבסיסי קוראים admission ticket והוא כולל כניסה למוזיאונים ולקפלה הסיסטינית- גולת הכותרת של המוזיאונים, שם יצירת הבריאה המפוארת של מיכאנג׳לו.

מעבר לכך יש כרטיס כניסה לגני הוותיקן, שהוא כולל כניסה למוזיאונים ומחייב סיור בגנים עם הדרכה באנגלית או איטלקית, רגלית או באוטובוס. לא ניתן לטייל שם ללא הדרכה, ובכל זאת מעון האפיפיור נמצא בגנים. לאחר שיסתיים הסיור בגנים תוכלו עם אותו הכרטיס להכנס למוזיאונים והקפלה הסיסטינית. ההדרכה היא של מדריכים מטעם המוזיאונים בלבד, הכניסה למדריכים חיצוניים אינה אפשרית.

מגוון עצום של מוזיאונים מכל סוגי האומנות, ולא רק. הנה רשימה של 7 מהמוזיאונים בתןך רומא שלא כדאי להחמיץ בביקורכם ברומא:

1. גלריה בורגזה-

אחת הגלריות החשובות בעולם האומנות, בתוכה מוצבות יצירות של אמנים כמו קרבאג'יו וברניני. הגלריה נמצאת בגני בורגזה שנקראים כך על שמה של משפחת האצולה בורגזה. כיום הגנים ציבוריים.יש להזמין מראש באתר הרשמי כרטיסים, הכניסה היא בסבבים של שעתיים בלבד, על מנת למצות את הביקור מומלצת השכרת ערכות השמע (5 אירו בנוסף) איתן תקבלו הסברים קלילים ומעניינים על הנצפה.

כרטיס ניתן לרכוש גם כאן

2. פלאצו דוריה פמפילי-

ארמון מפואר, של משפחת האצולה פמפילי, שקט ורגוע, תוכלו למצוא בו אפילו כיסאות לעצירה, מנוחה, בהייה, בארמון תמצאו יצירות של אמנים מפורסמים מהרנסאנס והבארוק. מומלץ לקחת ערכת שמע על מנת להעצים את החוויה. המיקום מושלם, בדיוק ברגע שתרצו לברוח לשעתיים מהמולת ויה דל קורסו דלגו אליו, הוא נמצא ממש שם. כרטיס אפשר לרכוש במקום, אין צורך מראש, המקום די ריק מתיירים.

כרטיס ניתן לרכוש גם כאן

3. מוזיאון המקסי-

מוזיאון לאומנות עכשוית עם מוניטין מהגבוהים בעולם. את המוזיאון תיכננה האדריכלית זהא חדיד ז"ל והוא כשלעצמו פאר יצירה. מוטב לבדוק לפני ההגעה אלו תערוכות מוצגות בכדי להחליט אם מתאים לכם, המוזיאון בצפון רומא ויש לנסוע אליו, כרטיסי כניסה נרכשים במקום.

4.מוזיאון הילדים אקספלורה-

לאלו מכם המגיעים עם ילדים קטנים, אל תפספסו את השעתיים יקרות הערך האלו, מוזיאון קסם לילדים, עם משחקים יצירתיים, שיעסיקו וישמחו אותם והם לא ירצו לעזוב! במהלך השעתיים יוכלו להצטרף לסדנת יצירה של כמה דקות. כיף גדול לילדים. כדאי להזמין מראש כרטיסים טלפונית.

5. התערוכה של לאונרדו דה וינצ'י-

תערוכה לכל גיל. התערוכה מציגה כבר די הרבה זמן ונראה שהיא כאן להשאר. בתערוכה מודלים שנבנו בהשראה מרישומיו של גאון הרנסאנס לאונרדו דה וינצ'י, תערוכה המתאימה גם ילדים ונותנת השראה להמשך הטיול. מומלץ.

כרטיס ניתן לרכוש כאן

6. מוזיאוני הקפיטוליני-

המוזיאון שאוצר את הפסל המפורסם מברונזה של הזאבה ממנה יונקים רמוס ורומולוס הדמויות מהאגדה על תקומתה של רומא. המוזיאון פתוח לקהל משנת 1734 ונחשב לעתיק בעולם, יש בו יצירות פאר מהתקופה הרומית והרחבה החיצונית לו תוכננה על ידי הפסל והצייר מיכלאנג'לו. גם כאן, ערכות שמע מומלצות מאוד.

לרכישת כרטיסים לחצו כאן

7.המוזיאון היהודי ברומא-

לא ניתן לנתק את רומא מההיסטוריה היהודית ששזורה בתוכה ומהווה חלק חשוב בה. היהודים שנרדפו גם ברומא, האפיפיורים שבאו לקראתם והאפיפיורים שחרצו גורלות, חמשת בתי הכנסת שחברו למבנה אחד, אזור הגטו היהודי של רומא, תשמישי הקדושה המעוטרים והמנהגים השונים הופכים את הביקור במוזיאון לעוד חלק מפאזל גדול. מוזיאון סגור בשבתות וחגים. אין צורך בקניה מראש של כרטיסים.אצלנו יש סיור בתוך המוזיאון היהודי עם נתי, שהוא מדריך מוסמך רשמי מטעם המוזיאון היהודי, הסיור גם חוצה את הרובע היהודי והוא מצויין לכל מי שיש בו את הרצון להעמיק את החוויה שלו ולהעשיר אותה.  לינקים מצורפים לכל מוזיאון, ליחצו על שם המוזיאון על מנת לגלוש באתר שלו.

IMG_2662
מוזאוני הותתיקן
IMG_2602
IMG_2599 Large
70deec3f-cf0e-402b-8c1c-c33658fa4ade
המוזיאון היהודי ברומא
המוזיאון היהודי ברומא
קסטל סנט אנג׳לו רומא
969a6803-5485-4457-b41f-958a544e4dbf 2
IMG_7248
מוזיאוני הוותיקן
מוזיאוני הוותיקן
אטרקציות

הופעות באיטליה 2024

רשימת ההופעות הבינלאומיות באיטליה 2024, כשמתכננים לטוס לחו״ל כדאי לדעת מהם הארועים המיוחדים שעשויים להיות בימי השהות שלכם בעיר, אז קיבצנו לכם כמה מההופעות הטובות ביותר באיטליה.

קרא עוד »