G-PH3G9RKWC4
חזרה

אמצעי תחבורה ברומא

על מנת להגיע משדה התעופה (פיומיצ'ינו FCO) לרומא תוכלו לבחור במספר אלטרנטיבות:

הסעות שאטל, שיוצאות באוטובוס בתדירות גבוהה מהשדה עצמו. בצאתכם מאולם קבלת הפנים החוצה לרחוב פנו ימינה והמשיכו עד שעיניכם יפגשו בנקודת האיסוף. האוטובוסים עוצרים בתחנה המרכזית של רומא TERMINI משם תוכלו להעזר במונית או באוטובוסים. מחיר ההסעה 4 אירו לאדם.

רכבת- בשדה תמצאו שילוט אל תחנות הרכבת, עליכם לקחת רכבת שצגיעה אל תחנת האוטובוס המרכזית של רומא TERMINI. מחיר ההסעה 14 אירו לאדם, יש לרכוש מראש כרטיס ולדאוג לנקב אותם שלא תאלצו לשלם דו"ח לכרטיסים שעולים תכופות לביקורת. גם במקרה זה, בהגעתכם קחו מונית או אוטובוס למחוז חפצכם.

          במידה והחלטתכם לקחת רכבת שימו לב לחפצים שלכם! יש הרבה מאוד כייסים בנסיעות אלו, חבל לבזבז זמן מיותר מהטיול על איבוד דרכון...

חברות שאטל רבות יוצאות מהשדה. ביציאתכם לאולם קבלת הפנים חפשו בעיניכם נציגים של החברות. המחירים נעים בין 15-18 אירו לאדם. קחו בחשבון שאמנם ההסעה תיקח אתכם ליעד המבוקש אך הנהג לא יצא אם המונית לא מלאה ולכשתגיעו לרומא יהיה עליכם להמתין עם פיזורם של כל הנוסעים למקום לינתם, כך שנסיעה של 40 דקות יכולה להפוך גם לשעתיים.

הסעה פרטית- חברת הדרכים ברומא מציעים שירותי הסעה פרטיים בהם ימתין לכם נהג באולם קבלת הפנים עם שלט, ורק לכם הוא ימתין, נהג מוסמך ואמין שעובד עמנו שנים. המחירים משתנים על פי מספר האנשים והשעה ביום. להזמנה לחצו כאן

מונית- ביציאתכם מאולם קבלת הפנים של פיומיצ'ינו ממתין מספר רב של מוניות, עליהן יהיה כתוב שמחיר ההסעה הוא 50 אירו לכיוון. מה שלא כתוב הוא שיש תוספת של 1.5 אירו לכל מזוודה, הפעלת מונה בפקקים (ולא חסרים כאלו ברומא) משך הנסיעה כ-40 דקות.

הגעה מהנמל בצ'יויטאוקיה לרומא:

ביציאתכם מהנמל יהיו אוטובוסים שיוציאו אתכם לחניון השאטלים, חינם. משם תוכלו לקחת שאטל בתשלום למרכז רומא. המחירים נעים בין 17-35 אירו לאדם, בדרך כלל נסיעה בשאטל מותנית בקניית כרטיס חזור. השעות הנהוגות ליציאה הם 9:00-9:30 ושעות החזרה 16:00-17:30 משך הנסיעה כשעה וחצי.

תוכלו להגיע ברכבת לרומא. מחניון השאטלים יש הסעות לתחנת הרכבת, התכיפות מאוד גבוהה, מחיר כרטיס לאדם-4-5 אירו תוכלו לקנות כרטיס הלוך חזור. מומלץ לקנות כרטיס BIRG המקנה לכם הסעה הלוך חזור ושימוש חופשי למשך כל היום באמצעי התחבורה ברומא, מחירו 12 אירו. הרכבת מגיעה לתחנה המרכזית של רומא- TERMINI, משך הנסיעה כשעה. או ברכבת המהירה כ 50 דקות ומחיר הכרטיס 9.5 אירו. ללוח הזמנים או הזמנת כרטיסי רכבת לחצו כאן

הסעות באוטובוסים שיוצאים מהנמל במחיר של 19 אירו לאדם (יש לקבוע מראש)

תחבורה בעיר

מומלץ להתקין אפליקציה בשם MOOVIT בה תוכלו להעזר בהגעה לכל מקום ברומא

אוטובוסים:

קווי האוטובוס ברומא פועלים כל השבוע, בשעות 23:00-6:00. ישנם קווים אחדים הפועלים בשעות הלילה, בתדירות נמוכה, ומסומנים ב-N בשעות 00:00-05:30

אם רכשתם את הכרטיס הזול ביותר, תוכלו להחליף אוטובוסים ללא הגבלה במשך 100 דקות. במידה ולאחר 100 דקות של נסיעה אתם עדיין על האוטובוס - יש להחתים כרטיס חדש בנוסף בכדי שתוכלו להמשיך בנסיעה עד ליעדכם. את כרטיסי האוטובוס יש לרכוש מראש והם נמכרים בכמה נקודות מכירה:

בקיוסקים - Tabacchi הנושאים עליהם את השלט - T בגדול ומואר, בדוכני העיתונים, במכונות שבתחנות הרכבת התחתית ובתחנה המרכזית - טרמיני.

אוטובוס תיירים:

אוטובוס התיירים מסייר בין כל האטרקציות המרכזיות של העיר, לכל נוסע אוזניות אישיות דרכן אפשר לשמוע הדרכה במספר שפות שונות.

האוטובוסים בדרך כלל בעלי שתי קומות, כאשר הקומה השנייה פתוחה ומאפשרת תצפית וצילום מצוינת. ניתן לרדת מהאוטובוס בכל אחת מהתחנות לאורך הסיור ולעלות לאוטובוס הבא. הכרטיס הוא חופשי ל 24 או 48 שעות. ישנן מספר חברות שמפעילות את האוטובוסים ,לרוב תחילת הקו הוא בתחנה המרכזית

Termini, ויוצאים כל 10-15 דקות, בין השעות 9:00 ל- 19:00. המחירים נעים מ 10-22 אירו לכרטיס ליום, ניתן לרכוש כרטיסים באוטובוס ובעונה עדיף להזמין מראש.

חשמליות:

קווי הרכבת החשמלית (טראם), שהיו פעם אמצעי התחבורה הנפוץ בעיר, הם כיום מרכיב תעבורתי לא מבוטל ברומא. שישה קווי חשמלית פועלים בה:

2, 3, 5, 8, 14, 19. החשמליות שייכות אף הן לחברת ATAC, ושיטת התשלום בהן זהה לזו הנהוגה באוטובוסים ובמטרו.

רכבת תחתית:

בימים אלו סוללים את הקו השלישי בעיר,צבע הצהוב - C, וזה בשל השרידים הארכאולוגיים הרבים החבויים בקרקעיתה של רומא.

הקו האדום והקו הכחול המצטלבים בתחנת המרכזית - טרמיני. הרכבת הראשונה יוצאת ב-5:30 בבוקר והאחרונה ב-23:30.

הכרטיסים נמכרים במזומן ) שטרות ומטבעות ( דרך מכשירים אוטומטים בלובי הכניסה טרם הירידה לכוון הרכבות.

זכרו שבמטרו ניתן להשתמש רק פעם אחת. בטווח הזמן שנותר ניתן להשתמש בטרם ובאוטובוסים.

הכניסה לתחנות מצוינת באות M גדולה ואדומה, במקום יש כרטיסנים עם מערכת בקרת כניסה. קנס באוטובוס, טראם או רכבת יכול להגיע ל 110 אירו

הכרטיסן מנפיק את הקנס במקום ובנוכחות שוטר שאותו משלמים בבנק הדואר.

מי שקיבל וישלם תוך שלושה ימים "יהנה" מ50% הנחה.

רכבות עירוניות:

ברומא פועלות רשת רכבות המקשרות בין העיר לפריפריה. הקווים אומנם איטיים אך למרות זאת השימוש בהם חוויתי.

אתר לרכישת כרטיסי רכבת (מומלץ לקנות מראש!*) לחצו כאן

מוניות:

מוניות ברומא לא חסר ואינן זולות, ובשעות העומס או כשיורד גשם כמעט ואי אפשר למצוא מונית פנויה. כל המוניות ברומא לבנות, מסומנות במספר סידורי המופיע על הדלת ולכולן יש מונה, שיש לוודא שהנהג הפעיל בתחילת הנסיעה. הנהג מוסיף תשלום נוסף לכל מזוודה ולא נהוג לשלם תשר.

אפשר להזמין מוניות בטלפונים הבאים: 06-8822; 06-6645; 06-5551; 06-4994; 06-4157; 06-3570.

רכב:

שימו לב !!! רכבים לא מורשים אינם יכולים להיכנס למרכז ההיסטורי ולאזורים נוספים הנקראים ZTL קיצור של Zone Traffico Limitato.

מי יכול להיכנס?

מוניות לבנות, רכבי אשכול - תיירים, נותני שרותים, כוחות שיטור והצלה ותושבים שגרים במרכז העיר שלהם אישור מהמעיריה.

רכב שאנו שוכרים ומקבלים אותו מאחת הסוכנויות להשכרת רכב לא רשאי להיכנס לאזורים אלו - למרות שהמלון שלנו נמצא באזור -ZTL

לנוסעים בניגוד לחוק ניתנים דו"חות אוטומטיים אשר יגיעו אליכם לארץ דרך סוכנות השכרת הרכב. בדרך כלל הדו"ח משולם דרך כרטיס האשראי שלכם בהסכמתכם דרך חברת ההשכרה.

*העיר סובלת ממצוקת חניה וכמעט שאין בה מקומות חניה ללא תשלום.

אופנועים וקטנועים:

חברות רבות מספקות שירותי השכרת קטנועים, אופנועים וריקשות. זו אחת הדרכים המהנות והטובות בכדי לכסות שטח גדול בפרק זמן קצר. הכניסה מותרת במרכז ההיסטורי והחניה ללא תשלום במקומות המיועדים לכך. נדרש להציג כרטיס אשראי ורישיון נהיגה בר תוקף ולבני 18 לפחות.

המחיר כולל גם קסדה, שרשרת ומנעול דיסק.

רישיון נהיגה:

באיטליה ניתן לנהוג ברכב פרטי עם רישיון נהיגה ישראלי בלבד לתקופה של עד שנה, אך יש צורך להוציא רישיון בינלאומי בממסי לפני ההגעה.

אופניים:

למרות הגבעות ברומא, נחמד ומומלץ לטייל באתרים ובפינות הנוי הרבות שלה על אופניים. שבילים מותאמים לרכיבה אפשר למצוא בפארקים הפזורים בעיר.

סוגי כרטיסים:

BIT - INTEGRATED TIME TICKET€ 1,50

CIS - INTEGRATED WEEKLY TICKET (€ 24,00)

ROMA 24H HOUR TICKET (€ 7,00)

ROMA 48H HOUR TICKET (€ 12,50)

ROMA 72H HOUR TICKET€ 18,00)