מוזיאונים ברומא

מוזיאונים ברומא

מרחוב לרחוב ברומא מתחוורת העובדה שהיא מוזיאון פתוח תחת כיפת השמים. כל אבן מסתירה סיפור, בכל גשר התהלכה אישיות, סרטים הוסרטו על אדמותיה, קורבנות, גלדיאטורים, קיסרים, קדושים מעונים ומה לא!
כשמגיעים לרומא מבחינים מיד בכאוטיות שבה, בהישרדותיות שלה, לכן הרבה פעמים מטיילים ברומא מוצאים נחמה אפילו ללא ידיעה בסיורים, במקומיים שמראים להם את הדרך ובמקומות הסגורים והמסודרים שמכניסים קצת הגיון ופרופורציות.
ובכל זאת רומא כעיר תרבותית מקיימת שגרה רוויית תערוכות, אופרה, שיחזורים, ועדות מיוחדות לשימור מונומנטים, דיונים מעמיקים על בזיזה או זלזול במונומנטים והסטטוס קוו מצליח למצוא איזון על אף המשבר הכלכלי הגדול, ההתנהלות המושחתת וחילוקי הדיעות הפוליטיים.
ברומא נמצאות יצירות מהחשובות בעולם, חוקרי אומנות, אמנים, היסטוריונים ממשיכים לגלות ממצאים כאלו ואחרים רק מהסתכלות. לאחרונה הסתיים פרויקט צילום בקפלה הסיסטינית שנמשך 5 שנים והוא חושף צדדים חדשים שמעולם לא הבחינו בם קודם.
אם אתם חובבי אומנות, אם מעניינת אתכם ההיסטוריה או אם בא לכם לבחון את זה, רומא המקום הנכון.
במאמר זה לא נציין את אם כל המוזיאונים של רומא, הלא הוא מוזיאון הוותיקן או יש לומר מוזיאוני הוותיקן, עליו יש מאמרים בנפרד. כמו גם סיור שאנחנו מקיימים,  סיור במוזיאוני הוותיקן שהוא אחד הסיורים הכי מבוקשים שלנו, והוא יתן לכם את הידע הזה על אומנות והיסטוריה שירחיב מאוד את ההבנה במהו הוותיקן, מה קשורה אומנות לוותיקן, מי בנה ומי נטע..
מגוון עצום של מוזיאונים מכל סוגי האומנות, ולא רק. הנה רשימה של 7 מהמוזיאונים שלא כדאי להחמיץ בביקורכם ברומא:

1. גלריה בורגזה-

אחת הגלריות החשובות בעולם האומנות, בתוכה מוצבות יצירות של אמנים כמו קרבאג'יו וברניני. הגלריה נמצאת בגני בורגזה שנקראים כך על שמה של משפחת האצולה בורגזה. כיום הגנים ציבוריים.
יש להזמין מראש באתר הרשמי כרטיסים, הכניסה היא בסבבים של שעתיים בלבד, על מנת למצות את הביקור מומלצת השכרת ערכות השמע (5 אירו בנוסף) איתן תקבלו הסברים קלילים ומעניינים על הנצפה.

2. פלאצו דוריה פמפילי-

ארמון מפואר, של משפחת האצולה פמפילי, שקט ורגוע, תוכלו למצוא בו אפילו כיסאות לעצירה, מנוחה, בהייה, בארמון תמצאו יצירות של אמנים מפורסמים מהרנסאנס והבארוק. מומלץ לקחת ערכת שמע על מנת להעצים את החוויה. המיקום מושלם, בדיוק ברגע שתרצו לברוח לשעתיים מהמולת ויה דל קורסו דלגו אליו, הוא נמצא ממש שם. כרטיס אפשר לרכוש במקום, אין צורך מראש, המקום די ריק מתיירים.

3. מוזיאון המקסי-

מוזיאון לאומנות עכשוית עם מוניטין מהגבוהים בעולם. את המוזיאון תיכננה האדריכלית זהא חדיד ז"ל והוא כשלעצמו פאר יצירה. מוטב לבדוק לפני ההגעה אלו תערוכות מוצגות בכדי להחליט אם מתאים לכם, המוזיאון בצפון רומא ויש לנסוע אליו, כרטיסי כניסה נרכשים במקום.

4.מוזיאון הילדים אקספלורה-

לאלו מכם המגיעים עם ילדים קטנים, אל תפספסו את השעתיים יקרות הערך האלו, מוזיאון קסם לילדים, עם משחקים יצירתיים, שיעסיקו וישמחו אותם והם לא ירצו לעזוב! במהלך השעתיים יוכלו להצטרף לסדנת יצירה של כמה דקות. כיף גדול לילדים. כדאי להזמין מראש כרטיסים טלפונית.

5. התערוכה של לאונרדו דה וינצ'י-

תערוכה לכל גיל. התערוכה מציגה כבר די הרבה זמן ונראה שהיא כאן להשאר. בתערוכה מודלים שנבנו בהשראה מרישומיו של גאון הרנסאנס לאונרדו דה וינצ'י, תערוכה המתאימה גם ילדים ונותנת השראה להמשך הטיול. מומלץ.

6. מוזיאוני הקפיטוליני-

המוזיאון שאוצר את הפסל המפורסם מברונזה של הזאבה ממנה יונקים רמוס ורומולוס הדמויות מהאגדה על תקומתה של רומא. המוזיאון פתוח לקהל משנת 1734 ונחשב לעתיק בעולם, יש בו יצירות פאר מהתקופה הרומית והרחבה החיצונית לו תוכננה על ידי הפסל והצייר מיכלאנג'לו. גם כאן, ערכות שמע מומלצות מאוד.

7.המוזיאון היהודי ברומא-

לא ניתן לנתק את רומא מההיסטוריה היהודית ששזורה בתוכה ומהווה חלק חשוב בה. היהודים שנרדפו גם ברומא, האפיפיורים שבאו לקראתם והאפיפיורים שחרצו גורלות, חמשת בתי הכנסת שחברו למבנה אחד, אזור הגטו היהודי של רומא, תשמישי הקדושה המעוטרים והמנהגים השונים הופכים את הביקור במוזיאון לעוד חלק מפאזל גדול. מוזיאון סגור בשבתות וחגים. אין צורך בקניה מראש של כרטיסים.
​אצלנו יש סיור בתוך המוזיאון היהודי עם נתי, שהוא מוסמך
​רשמי של המוזיאון היהודי, הסיור גם חוצה את הרובע היהודי והוא מצויין לכל מי שיש בו את הרצון להעמיק את החוויה שלו ולהעשיר אותה.
לינקים מצורפים לכל מוזיאון, ליחצו על שם המוזיאון על מנת לגלוש באתר שלו.
מידע למטיילים

יום בנפולי

החלטתם לטעום את נפולי ביום? אז מה עושים בנפולי, הנה הצעה לטיול יום בנפולי: נפולי היא מקום מושלם לטעימה. לא

קרא עוד »