אטרקציות ברומא- אתרים מומלצים ברומא

האמת היא שאפשר לפתוח עוד ועוד מאמרים על האטרקציות שיש ברומא, זה מדהים כמה אפשר לעשות בעיר הנפלאה הזו. הנה עוד רשימה קצרה של אתרים מומלצים ברומא, אטרקציות ופעילויות ברומא:
סרטון הכרות ומופע אורקולי על רומא

ברוכים הבאים לרומא, זהו סרטון בכמה מימדים, שיש בו רקע על העיר והוא עשוי ממש טוב, הוא מעניין, הוא קליל והוא מסביר בצורה שרובינו היום מסוגלים להבין מהר.
יכול לתת מענה למשפחות, לבריחה מהחום או הקור לכמה דקות, לשחרר רגליים עייפות, לקבל מידע כללי ראשוני על העיר, לחוות קצת מהעיר בישיבה.

הוויטוריאנו- האנדרטה הלאומית עבור ויטוריו אמנואלה השני:

פיאצה ונציה תהיה אחד המקומות שיחסירו נשימה מאפכם. מקום עצום, לבן, עם נוכחות עוצמתית שלא ניתן להתעלם ממנה.
האנדרטה או הוויטוריאנו שנבנתה לכבודו של המלך הראשון שאיחד את איטליה- ויטוריו אמנואלה השני.
רוחבו של המבנה 135 מטרים, גובה המבנה עצמו 70 מטרים, וגובהו הכולל של המבנה עד לראש פסלי האלה ויקטוריה – 81 מטרים.
האנדרטה, הממוקמת בין כיכר ונציה לגבעת הקפיטולין, תוכננה על ידי ג'וזפה סאקוני, ופסליה נבנו על ידי פסלים מכל רחבי איטליה. אבן הפינה הונחה בשנת 1885 והאנדרטה הושלמה בשנת 1925.
האנדרטה בנויה שיש לבן שהובא מברסקיה, וכוללת גרם מדרגות רחב המוביל לראש האנדרטה, בה מבנה המוקף עמודים מהסדר הקורינתי ופסלים רבים. במרכז גרם המדרגות פסל רכוב של ויטוריו אמנואלה, ובשני צדדי המבנה שני פסלים של האלה ויקטוריה בראש שתי קוודריגות.
באנדרטה נמצא קבר החייל האלמוני של איטליה וכן אש תמיד. הקבר הוצב באנדרטה בעקבות החללים הרבים של מלחמת העולם הראשונה בהצעתו של הגנרל ג'וליו דוהט. באנדרטה נטמנה גופתו של חייל אלמוני, שנבחרה על ידי מריה ברגאמאס, אם שכולה מגררדיסקה ד'איסונזו מבין 11 גופות של חיילים אלמונים. גופת בנה היחיד של מריה, שנפל במלחמה, מעולם לא נמצאה, ומריה נבחרה לייצג את האמהות השכולות של איטליה בבחירת החלל. בטקס שנערך בנובמבר 1921 הובאה הגופה מאקוויליה ונטמנה באנדרטה.
כתובת: Piazza venezia. 00187 Roma, Italia
שעות פעילות: כל יום, 09:00-18:00
תחבורה ציבורית:  C3, 40, 53, 80, 85, 63, 70, 81, 83, 87, 160, 170, 175, 186, 271, 628, 716, 810.8, 44, 46, 60, 190, 780, 781, 810, 916.
אזור: מרכז
מחיר:חינם לחצי גובה
מעלית לגג – 7 אירו (ילדים 3.5 אירו)

המוזאון של האומן – לאונרדו דה וינצ׳י:


לֶאוֹנָרדוֹ דִי סֶר פִּייֶרוֹ דָה וִינצִ'י היה איש אשכולות איטלקי, מגדולי אמני הרנסאנס, שקנה לו מקום ייחודי בתולדות האנושות כאדם הבקיא במרבית תחומי הידע האנושי בזמנו.
במהלך חייו הועלה על נס כמדען, מתמטיקאי, מהנדס, ממציא, אנטומיסט, צייר, פסל, אדריכל ומוזיקאי מצטיין. לא אחת מתואר לאונרדו הגאון האוניברסלי, אדם שסקרנותו האין־סופית משתווה רק לכוח ההמצאה שלו. לאונרדו נחשב לאחד הציירים הדגולים בכל הזמנים.
כתובת:  יש שני מוזיאונים, האחד ליד הוותיקן שלדעתנו הוא המעניין יותר ומתאים מאוד לילדים שיכולים להתנסות ולגעת במיצגים, והשני בפיאצה דל פופולו
שעות פעילות ליד הוותיקן: 9:00-19:30
שעות פעילות בפיאצה דל פופולו: כל יום, 10:00-19:00 כניסה אחרונה ב 18:15
מחיר – 8-12 אירו

אופרה ברומא

המילה ״מקומי״ חוזרת על עצמה בכל הקשור לאוכל בעיקר,
אבל מה עם לחוות את העיר כמו מקומי בארועי תרבות? בניו יורק-הצגה בברודווי היא ״מאסט״ (must), מוזיאון השעווה בלונדון-״מאסט״,
אז מהו ה״מאסט״ ברומא? יש הרבה! אחד מהם קשור מאוד בתקופה החורפית הזו והוא קשור במנהג הרומאי או נכון יותר לכתוב-האירופי, והוא יהיה לפקוד את אולמות הפאר ולצפות באופרה או מופע בלט או אופרה ברומא.
עד כמה אתם אוהבים את זה, זו שאלה קצת פחות רלוונטית, כי החוויה בלצאת מהקופסה, להגיע מגונדרים למקום שמרגיש כאילו לקוח מתקופה אחרת ולצפות במופעים המושקעים האלו, זו חוויה מקומית שהיא מאסט.
קחו לכם ערב אחד, זה בהחלט שווה את זה!
לחצו כאן לאתר בו תמצאו מופעים וקונצרטים
רומא הנסתרת רשימת מקומות מיוחדים ברומא

קסטל סנט אנג׳לו רומא 

קסטל סנט אנג׳לו (המלאך הקדוש), מבצר שנקרא גם המאוזוליאום של אדריאנוס, זהו מוזיאון לאומי הממוקם על גדות נהר הטברה, ממש מצידו השני של הוותיקן, כך שמתאים מאוד לתכנן ביקור שם אם מגיעים לוותיקן באותו היום. הוא עצום בגודלו, הסיכוי שתפספסו אותו בטיול מאוד אפסי משום שהוא במרכז העיר, והוא כל כך גדול ומרשים שגם מרחוק הוא נגלה לעין. אחת הסיבות החשובות שאתם חייבים לשקול להכנס זו התצפית המטורפת הנשקפת מהגג, מעל למיליון מטיילים פוקדים אותו בשנה. הגשר המוביל אליו מקסים, מלא בפסלים מעוררי השתאות. אפשר לרכוש כרטיסים במקום בלי בעיה.

על מה ברומא היינו מוותרים? 

זו שאלה חשובה.. ואף אחד לא ימהר לענות עליה כי התשובה היא איניבידואלית, וכל אחד מתרשם ממשהו אחר..
ובכל זאת, זו רק דעתינו, לא חייבים לקבל:
מוזיאון השעווה של רומא- מיותר. לא מתקרב למוזיאון בלונדון לצערינו.
ללכת ליותר מלונה פארק אחד- מיותר. די חוזר על עצמו, עדיף לבחור באחד שהכי התרשמתם ממנו.
פה האמת- רק אם יש מספיק זמן תטרחו ללכת אחרת, העדיפו מה שהכי מעניין אתכם קודם.
נסיעה לפיזה- מיותר, רחוק, תשאירו לטיול אחר שתעשו בצפון איטליה.
נסיעה לונציה- ממש לא. לא ליום אחד, לא בטיול הזה. רחוק ומסרבל. אבל בהחלט להגיע לשם מתישהו, תיירותי להחריד אבל רומנטי בצורה בלתי סבירה ויפה כל כך, ויקר, ומרתק, ומרהיב…
ללכת ליותר מאאוטלט אחד-ממש מיותר, העתק הדבק, כולם די זהים.

 

לרשימת כל האתרים והפעילויות שיש ברומא להציע לחצו כאן

לרשימת מקומות מיוחדים ברומא – רומא הנסתרת לחצו כאן

לרשימת הסיורים שלנו לחצו כאן

אטרקציות

הופעות באיטליה 2024

רשימת ההופעות הבינלאומיות באיטליה 2024, כשמתכננים לטוס לחו״ל כדאי לדעת מהם הארועים המיוחדים שעשויים להיות בימי השהות שלכם בעיר, אז קיבצנו לכם כמה מההופעות הטובות ביותר באיטליה.

קרא עוד »